HALLE - Bestaande Bospoortbrug wordt vervangen

C21

HALLE - Bestaande Bospoortbrug wordt vervangen

Editiepajot_halle_brug_2_foto_merckx
Foto © Felix Merckx

Waterwegen en Zeekanaal N.V. heeft Halle laten weten akkoord te gaan met de oplossing waarvoor de stad opteerde, het zogenaamde scenario 2 waarbij het middenstuk van de bestaande brug wordt vervangen met versteviging van de voetpaden langs de onderzijde, met behoud van tweerichtingsverkeer over de Bospoortbrug.

De stad erkent hierbij dat het slechts om een tijdelijke noodoplossing kan gaan, en dat intussen moet nagedacht worden over de definitieve vervanging van de Bospoortbrug, waarbij het ontwerp en de ligging van de brug afhankelijk zullen zijn van het resultaat van de streefbeeldstudie (studie waarbij de modernisering van de doortocht van het kanaal Brussel-Charleroi op het grondgebied van de stad Halle wordt onderzocht).
 
De stad zal, zoals in het verleden, constructief meewerken aan de realisatie van dit project, maar dringt er op aan dat de afwerking van de streefbeeldstudie en de bouw van de nieuwe brug in nauw overleg met het stadsbestuur gebeurt, en dat de toezegging van de stad betreffende de noodoplossing en de daaraan gebonden voorwaarden geenszins kan gelden als een vrijgeleide voor de realisatie van een nieuwe brug en de modernisering van de doortocht van het kanaal in Halle.
 
 Tot slot dringt de stad Halle aan op een zo spoedig mogelijke uitvoering van het gekozen scenario als noodoplossing.

Waterwegen & Zeekanaal heeft de werken reeds toegewezen aan een aannemer en aan Belgacom is reeds opdracht gegeven om de glasvezelkabels te verplaatsen of door te knippen.

BAILYEBRUG 
Groen! Halle vraagt nu uitdrukkelijk dat tijdens de werken aan de huidige brug en tijdens de bouw van de nieuwe brug een Bailyebrug als noodbrug zou geplaatst worden voor voetgangers en fietsers. Deze brug dient er zo snel mogelijk te komen om de mobiliteit van voetgangers en fietsers te verbeteren en veiliger te maken. Waterwegen & Zeekanaal was reeds bereid deze voetgangersbrug te bouwen (scenario 5 dat niet door de stad weerhouden werd).
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
11 dec 2010
Felix Merckx
Felix Merckx
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Marc Sluys | 27 apr 2026
Commerciële partners, advertenties en vacatures

archief