KTA Pro Technica HALLE opende een lokaal voor schoonheidszorgen

C21

KTA Pro Technica HALLE opende een lokaal voor schoonheidszorgen

Editiepajot_halle_kta_1_foto_merckx
Foto's © Felix Merckx
 
Editiepajot_halle_kta_2_foto_merckx
Foto © Felix Merckx
 

KTA ProTechnica Halle opende een lokaal voor het vak schoonheidszorgen. De school heeft twee jaar geleden de kans gekregen om in een project ‘eenmalige investering’ te stappen. Hierdoor was het mogelijk een lokaal voor schoonheidszorgen te maken in de school.

Het is een project van om en bij de 90.000 euro. De school moet hiervan 30.000 euro betalen. Met dit schoonheidssalon wil de school inspelen op de nieuwe tendensen.
Technisch adviseur Frans Bautmans: “Overal, op straat, op TV, in de pers, in hotels op vakantie is schoonheidszorgen Welness niet meer weg te denken”.
 
Het KTA Pro Technica Halle besloot op 1 september 2009 deze opportuniteit te grijpen en van start te gaan met een eerste leerjaar in de studierichting schoonheidszorgen derde graad TSO.
 
Frans Bautmans: “Het was een exclusiviteit in de regio en zonder concurrentie in onze provincie (Diest uitgezonderd). Een salon werd geïnstalleerd op basis van 4 leerlingen. Er kwamen zich 9 leerlingen aanmelden wat men een voltreffer kan noemen”.
 
De leerlingen kunnen in het lokaal toepassen wat er in een klassiek schoonheidssalon gebeurt en mensen kunnen naar de school telefoneren voor een afspraak. Zij kunnen er een klassieke behandeling krijgen. De mensen moeten wel meer tijd vrijmaken dan in een gewoon schoonheidssalon. Het zijn leerlingen in opleiding (vijfde en zesdejaars) en men moet wat geduld hebben.
 
VEELZIJDIG
Directeur Maggy Vankeerberghen: “Voor de leerlingen is dat zeer interessant, want zij kunnen op klanten werken. Alles moet men kaderen in het pedagogisch leerplan. Men kan er terecht voor epileren, voetverzorging, pedicure, manicure, eigenlijk voor al wat men kan vinden in een klassiek salon”.
 
De veelzijdigheid van deze opleiding is een troef voor de afgestudeerde die op verschillende wijze kan uitgespeeld worden, zoals in een zelfstandige zaak, in een welnesscenter, in spa-resorts, in schoonheidssalon, of als demonstrator en zelf opleiding geven.
 
Frans Bautmans: “Het KTA Pro Technica investeert in jeugdige en toekomstgerichte studierichtingen die de jongeren aanspreekt en vooral werk geeft. Het zal één van de locomotieven zijn nog groter te maken”.
 
KTA Pro Technica had al sinds jaren een afdeling haartooi en nu met de afdeling schoonheidszorgen is het plaatje eigenlijk rond qua verzorging.
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
05 feb 2011
Felix Merckx
Felix Merckx
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciële partners, advertenties en vacatures

archief