LEMBEEKs Mariahofke kreeg opknapbeurt

C21

LEMBEEKs Mariahofke kreeg opknapbeurt

Ed_pajot_halle_kappl_foto_kos
Foto KOS
 

Het bestuur van  VZW VPW De Kring Lembeek besliste dit jaar geen paastentoonstelling te organiseren. Zij lieten hun oog vallen op het tuintje dat gewijd is aan O.L.V. van Fatima of het Lembeekse Mariahofke.

Dit hoekje aan de Zenne had dringend een goede opknapbeurt nodig. Onder de kundige leiding van Maarten Mathieu en zijn echtgenote Roselien werd een mooi plannetje opgesteld. Weg met de open gevallen sierbomen, Pieter Mathieu kwam hier alles opruimen en nadien aan de slag. Een nieuwe beukenhaag, 'n nieuwe weg rond het OLV beeld, nieuwe planten en een nieuwe grasmat.
 
Deze grasmat in de groei krijgen bleek nog de moeilijkste opdracht te worden van de laatste weken want met het aanhoudende droge weer moest Papa Mil hier bijna dagelijks zijn waterdarmen bovenhalen, aan mekaar rijgen, de brug over en via het kraantje van Jacky Maes trachten aan water te geraken.
 
Oscar Decoster, voorzitter van De Kring: “Het beeldhouwwerk is wellicht met de jaren wat uit het oog verloren gegaan, het stond hier wat verborgen en bij vele voorbijgangers hier merkten we ook tijdens een kleine babbel dat vele Lembekenaren niet meer weten dat dit beeld van de hand is van beeldhouwer Camille Colruyt is. Daarom is er ook een nieuw plaatje aangebracht om Camille Colruyt de nodige eer te betuigen die deze kunstenaar beeldhouwer zeker verdient”.
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
25 apr 2011
Felix Merckx
Foto KOS
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciële partners, advertenties en vacatures

archief