Provincie bakent stedelijk gebied HALLE af

Julien Dekeyser, gedeputeerde voor ruimtelijke ordening (ep)
De provincie Vlaams-Brabant start met de afbakening van het kleinstedelijk gebied Halle. De bedoeling is de grenzen vast te leggen waarbinnen de stad Halle kan groeien. En waarbuiten de open ruimte kan behouden blijven. Ook de verkeersafwikkeling zal worden aangepakt.
"We zijn gestart met het afbakeningsproces voor het kleinstedelijk gebied Halle", zegt Julien Dekeyser, gedeputeerde voor ruimtelijke ordening. "Het structuurplan Vlaanderen wil de open ruimte vrijwaren en zet in op de steden. De provincie is bevoegd voor de afbakening van de kleinstedelijke gebieden, zoals Halle. We gaan na welk stedelijk gebied beleid Halle nodig heeft voor de komende 15 jaar, waar de mogelijkheden zijn voor bijkomend wonen, werken en voorzieningen, wat de knelpunten zijn voor mobiliteit en openbare ruimte".
De provincie wil Halle aangenamer maken om er te wonen. In de eerste plaats wil men hiervoor de open ruimten in de stad vrijwaren. Er komen enkele bedrijven, maar zeker niet veel. Leegstand en verkeersknooppunten zullen worden aangepakt. Er wordt rekening gehouden met de vestiging van de kleinhandel. Het ziekenhuis zal een uitbreiding krijgen. Grootschalige ontwikkelingen zullen in de open ruimten niet toegelaten worden.
Deze tussentijdse zal van 10 juni tot 11 juli ter inzage liggen op het stadhuis en is te raadplegen op www.vlaamsbrabant.be/afbakeninghalle.
Opmerkingen, bezwaren of nieuwe ideeën kan men kwijt op Halle@vlaamsbrabant.be of schriftelijk op Provincie Vlaams-Brabant, dienst ruimtelijke ordening, Provincieplein 1 in 3010 Leuven.
Zoeken
Meer Nieuws
marc colpaert | 23 mei 2026
Marc Sluys | 23 mei 2026
Marc Sluys | 23 mei 2026
Marc Sluys | 23 mei 2026
Marc Sluys | 22 mei 2026
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 22 mei 2026
Marc Sluys | 22 mei 2026
Marc Sluys | 22 mei 2026
Marc Sluys | 22 mei 2026
Marc Sluys Emiel Devogeleer | 22 mei 2026
Marc Sluys | 20 mei 2026
Marc Sluys | 19 mei 2026
Marc Sluys | 19 mei 2026
marc colpaert | 19 mei 2026
marc colpaert | 19 mei 2026
Marc Sluys | 13 mei 2026
Marc Sluys | 13 mei 2026
Marc Sluys | 12 mei 2026
