HALLE - Nieuwe garagemania compilatie CD met werk van BOOM!Records

Foto © Felix Merckx
21jaar geleden kwamen de eerste garagemania compilaties (Lp's) op BOOMlrecords van JP VAN uit. In die periode was Belgische muziek zwaar ondergewaardeerd en met deze compilaties probeerde JP VAN bands te motiveren om uit hun repetitiekot (garage) te ontsnappen en hun beste song(s) op deze Lp’s te zetten. Starman records brengt n hun Best of Belgian Garage Maniza Volume 1 uit. Hierop 7 nummers uit de collectie van JP Van
Om dit alles te vieren kwamen bandleden van vroeger nog eens samen bij JP Van.
In het totaal kwamen er zo'n 7 GARAGEMANIA compilaties uit en een hoop singles en cd's uit met deze bands. BO0Mlrecords en artiestenbureau jpvan.be bouwde later het rockverhaal langzaam af om verder te gaan met wereldmuziek.
Zo was JP VAN de eerste om 15jaar geleden Cubaanse acts naar hier te halen. Later werden de eerste jaren van BOOMlrecords gehypt, over de hele wereld zaten de garagemania LP in de collectors items sectie van platenwinkels. De laatste stock lp's van BOOM!records werden heel lang geleden aan Japan verkocht.
Ondertussen ontstaan er platenfirma's die gespecialiseerd zijn in heruitbrengen van zeldzame en zeer gezochte Lp’s van vroeger.
STARMANrecords uit Antwerpen is zo een platenfirma die graaft in het verleden, hun laatste release was eentje van ARNO uit de jaren zeventig. Starman Records brengt met Best of Belgian Garage Mania! Volume One opnieuw een uitstekend compilatie album met vergeten parels uit de Belgische rock geschiedenis! Dit keer gaan ze terug naar de jaren '80 en '90 van de vorige eeuw, de glorie periode van het legendarische independent label Boom ! Records gesticht door JP VAN in 1987. Het label was toen één van de grootste échte independents met een catalogus die vele honderden albums en singles omvat, vooral sixties geïnspireerde gitaarpop en - rock van bekende en obscure, veelal Belgische groepen.
JP Van: “Uit ongeveer een BOOMlcatalogus van zo'n 2000songs kozen ze 20 songs waarvan er 7 zíjn uit de regio regio Pajottanland, wat een hele eer is wetende dat heel België en de rest van de wereld het grootste deel van de BooMl catalogus uitmaakt. De keuze van de songs is volledig gemaakt geweest door Felix Huybrechts van Starman records en Felix woont in Antwerpen dus men zou kunnen verwachten dat hij vooral Antwerpse bands zou gekozen hebben”.
De nieuwe cd is in Halle te koop bij United scooters, Nijvelsesteenweg 337 in Essenbeek – Halle.
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Sluys | 23 jul 2025
Devogeleer Emile | 22 jul 2025
Marc Sluys | 22 jul 2025
Devogeleer Emile | 21 jul 2025
Marc colpaert | 20 jul 2025
Commerciële partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 17 jul 2025
Marc Sluys | 17 jul 2025
Marc Sluys | 16 jul 2025
Marc Sluys | 15 jul 2025
Devogeleer Emile | 15 jul 2025
Marc Sluys | 12 jul 2025
Marc Sluys | 11 jul 2025
Marc Sluys | 11 jul 2025
Marc Sluys | 11 jul 2025
Marc Sluys | 11 jul 2025
Halse doodsprentjes en -brieven op online archiefbank gunnen unieke blik op geschiedenis van de stad
Marc Sluys | 10 jul 2025
Marc Sluys | 10 jul 2025
Marc Sluys | 10 jul 2025