Peterschap der monumenten van de stad HALLE

Editiepajot.com
Halle
Archief Foto Olaf

De leerlingen van het 6de leerjaar Heilig Hart & Collegebasisschool Vondel werden voor de 1ste keer officieel aangesteld om het peterschap op zich te nemen van hetoorlogsmonument in het Albertpark.

Zij engageren zich samen met de Vaderlandslievende Verenigingen- de herinneringsplicht door te geven aan de huidige en toekomstige generaties via de bescherming en kennis van de monumenten die  ons voor altijd herinneren aan het Halse oorlogsverleden.

Samen bezochten ze de monumenten in  het Albert Park en kregen er een uitvoerige rondleiding.

In februari bezochten ze de tentoonstelling “ Halle tijdens de Eerste  WO IOok bezochten zij in het streekmuseum Den AST, de Expo WO I door de ogen van de leerlingen van de Meiboom.

Het project “ Het peterschap der monumenten van de Stad Halle” kwam tot stand in samenwerking  met de directie en de leerkrachten van de school.

Ook bezochten meerdere Halse scholen de tentoonstelling over oorlogsterreur en kindertrauma's die vorige maand geopend werd in de hoeve Malavisé die zeer positief reageerden op het voorstel om samen met de kinderen het project peterschap der monumenten op te starten.

Auteur
Felix Merckx
95807531

Meer nieuws uit Halle

Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle
Halle

Meer nieuws uit de krant

Halle
Beersel
Lennik
Halle
Ninove
Pajottegem
Asse
Geraardsbergen
Beersel
Halle
Sint-Genesius-Rode
Dilbeek
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Sint-Pieters-Leeuw
Pajottegem
Pajottegem
Pajottegem
Pajottegem
Pajottegem

Partners

Commerciële partners, advertenties en vacatures