Oscarwinnende documentaire No Other Land op 15 mei in HALLE:

Op 15 mei, de dag van de internationale herdenking van de Nakba, organiseren burgers, organisaties en verenigingen wereldwijd vreedzame acties om stil te staan bij de verdrijving van de Palestijnen in 1948. Een onrecht dat tot op vandaag voortduurt. Ook in Vlaanderen wordt die dag herdacht. In Halle gebeurt dat op een bijzonder opvallende manier: met de vertoning van de Oscarwinnende documentaire No Other Land, in de raadzaal van het Stadhuis
Deze aangrijpende documentaire is het resultaat van vijf jaar samenwerking tussen Basel Adra, een Palestijnse activist uit Masafer Yatta, en Yuval Abraham, een Israëlische journalist. Vanuit hun ongelijke realiteit - Basel leeft onder militair recht, Yuval onder burgerlijk recht - tonen ze de impact van de Israëlische bezetting van de Westelijke Jordaanoever op het dagelijkse leven. De film is een zeldzaam en krachtig portret van moed, vriendschap en gedeeld verzet.
De vertoning in Halle past binnen een bredere beweging van solidariteit, georganiseerd door Shine for Palestine, het lokaal samenwerkingsverband van bezorgde mensen en verenigingen met diverse achtergronden. De initiatiefnemers streven naar een duurzame en rechtvaardige oplossing in Palestina, vanuit respect voor internationaal recht en de fundamentele rechten van elk mens.
No Other Land is meer dan een film. Het is een oproep. Een getuigenis tegen ongelijkheid en geweld. En tegelijk een bewijs dat samenwerking en menselijkheid mogelijk blijven, zelfs in de donkerste omstandigheden.
De film is grotendeels in het Arabisch en Engels gesproken, en volledig ondertiteld in het Nederlands.
Wanneer? Donderdag 15 mei 2025, om 20 uur
Waar? Raadzaal van het Stadhuis van Halle
Tickets ? 5 euro (met korting 1 euro)
Wie zijn de organisatoren ?
Shine for Palestine is een lokale groep burgers en verenigingen uit de Zennevallei en het Pajottenland die zich inzet voor vrede en gerechtigheid in Palestina. De groep groeide uit spontane verontwaardiging. Een van hun projecten is het borduren van een meterslang gedenkdoek met de namen van slachtoffers uit Gaza.
Wat is ‘Nakba’?
Nakba is een Arabisch woord en betekent ‘catastrofe’ in het Nederlands. De gebeurtenissen van 1948 zijn voor de Palestijnen een catastrofe. Maar we spreken ook over een 'voortdurende Nakba': de situatie van schendingen die tot op de dag van vandaag voortgaat.
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Sluys | 09 mei 2025
Marc Sluys | 09 mei 2025
Marc Sluys | 09 mei 2025
Marc Sluys | 09 mei 2025
Marc Sluys | 09 mei 2025
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 09 mei 2025
Marc Sluys | 09 mei 2025
Marc Sluys | 09 mei 2025
Marc Sluys | 07 mei 2025
Marc Sluys | 07 mei 2025
marc colpaert | 07 mei 2025
marc colpaert | 05 mei 2025
Marc Sluys | 05 mei 2025
Marc Sluys | 05 mei 2025
Marc Sluys | 04 mei 2025
Marc Sluys | 03 mei 2025
Marc Sluys | 02 mei 2025