Brand in feestzaal Concordia in RUISBROEK aanwezigheid van asbestbrokstukken, maar alles is onder controle

C21

Brand in feestzaal Concordia in RUISBROEK aanwezigheid van asbestbrokstukken, maar alles is onder controle

Brand_ruisbroek
 
Naar aanleiding van de brand van afgelopen nacht in zaal Concordia in de Fabriekstraat, werd op vraag van de burgemeester een stabiliteitsingenieur en een firma gespecialiseerd in asbest opgevorderd. Zij hebben de afgelopen uren het onderzoek gedaan, de perimeter onderzocht (zowel op openbaar als privaat domein) en de nodige maatregelen genomen ter bescherming van omwonenden en passanten.
 
De stabiliteitsdeskundige heeft de nodige vaststellingen gedaan waarna het parket een deskundige kon aanstellen om de oorzaak van de brand te achterhalen. De firma gespecialiseerd in onderzoek naar asbest en de mogelijke verspreiding van vezels heeft de buurt onderzocht. Daarbij zijn brokstukken met asbest aangetroffen bij twee aanpalende woningen. De betrokken bewoners zijn persoonlijk verwittigd en ingelicht over de te volgen preventieve maatregelen. Een gespecialiseerd bedrijf is aangesteld om de brokstukken zo snel mogelijk te verwijderen volgens de geijkte procedure.
 
De situatie wordt van kortbij verder opgevolgd door de bevoegde diensten. Omdat er geen gevaar is op het openbaar domein, noch voor passanten, wordt er verder gecommuniceerd met de twee betrokken eigenaars.
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
09 mei 2025
Marc Sluys
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 26 apr 2025

archief