PEPINGEN Zomert: een zomer vol feest, cultuur en ontmoeting

Pepingen maakt zich opnieuw op voor een uitzonderlijke feestzomer waarin alle zes deelgemeenten hun eigen evenementen hebben. Onder de noemer “Pepingen Zomert” ontstaat een gevarieerd en rijk gevuld programma dat uniek is in Vlaanderen. Van optredens en culturele activiteiten tot sport en lokale gastronomie: de zomer belooft een aaneenschakeling van belevenissen te worden voor jong en oud. Het centrale doel is duidelijk: mensen samenbrengen en de verbondenheid binnen de gemeente versterken.
Grondige voorbereiding als stevige basis
Om de zomeractiviteiten veilig en soepel te laten verlopen, kwamen gemeente, organisatoren en hulpdiensten, waaronder politie en brandweer, samen. Tijdens deze coördinatievergadering werden concrete afspraken gemaakt over veiligheid, mobiliteit en praktische organisatie.
Burgemeester Peter Van Cutsem (TEAM Pepingen) benadrukt het belang van deze samenwerking: “Deze bijeenkomst is cruciaal om alle partners op één lijn te krijgen. Niet alleen op vlak van veiligheid, maar ook om de samenwerking tussen organisatoren te versterken en hen correct te informeren.”
Een zomeragenda boordevol activiteiten
De feestzomer in Pepingen gaat van start met de Dorpsfeesten in Heikruis van 29 tot 31 mei en vormt het begin van een rijkgevuld programma dat zich over meerdere maanden uitstrekt. In juli staat onder meer het Reinaertweekend van 3 tot 5 juli op de kalender, al vindt deze activiteit plaats in een buurgemeente. Vervolgens is het de beurt aan de Jaarmarkt in Bogaarden op 18 en 21 juli, gevolgd door de Dorpsfeesten Bogaarden van 24 tot 26 juli. Eind juli en begin augustus nemen de Halfoogstfeesten Bellingen het stokje over, van 30 juli tot 2 augustus. Tegelijkertijd vinden de wandelactiviteiten van Bellingen 2.0 Walk-Trail-Hike plaats op 1 en 2 augustus.
Ook augustus belooft bijzonder levendig te worden, met de Kermis te Pepingen op 15 en 16 augustus en de Tuinfeesten Pepingen op 16 augustus. Nadien brengt Feestend Beert van 21 tot 24 augustus opnieuw sfeer en gezelligheid in de gemeente. De zomerfestiviteiten worden uiteindelijk feestelijk afgesloten met Feestelingen, georganiseerd door de Landelijke Gilde Elingen, van 4 tot 6 september.
Met dit gevarieerde programma biedt Pepingen de hele zomer door tal van activiteiten voor inwoners en bezoekers van alle leeftijden.
Schepen Hanneke Agneessens (TEAM Pepingen) benadrukt het sociale karakter van de zomer, “Deze evenementen zorgen niet alleen voor ontspanning, maar versterken ook de band tussen inwoners. Het is een zomer waarin ontmoeting centraal staat én die bovendien duizenden bezoekers aantrekt.”
Sterke communicatie zet programma in de kijker
De gemeente zet dit jaar in op communicatie om het uitgebreide programma breed bekend te maken. Zo wordt de feestzomer officieel voorgesteld tijdens “Vlaanderen Feest” op 11 juli en wordt er via verschillende kanalen bijkomende promotie voorzien.
“Met ‘Pepingen Zomert’ profileert de gemeente zich opnieuw als een levendige ontmoetingsplek waar sfeer, traditie en gemeenschapsgevoel hand in hand gaan. We willen deze initiatieven dan ook maximaal ondersteunen”, besluit burgemeester Peter Van Cutsem.
Zoeken
Meer Nieuws
Marc Sluys | 07 apr 2026
Marc Sluys | 02 apr 2026
Marc Sluys | 02 apr 2026
Marc Sluys | 31 mrt 2026
Marc Sluys | 30 mrt 2026
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 26 mrt 2026
marc colpaert | 26 mrt 2026
marc colpaert | 24 mrt 2026
Marc Sluys | 24 mrt 2026
Marc Sluys | 24 mrt 2026
marc colpaert | 24 mrt 2026
marc colpaert | 24 mrt 2026
Marc Sluys | 22 mrt 2026
Marc Sluys | 18 mrt 2026
marc colpaert | 18 mrt 2026
Marc Sluys | 17 mrt 2026
marc colpaert | 14 mrt 2026
