Start riolerings- en wegeniswerken Terheugenstraat in BOGAARDEN

C21

Start riolerings- en wegeniswerken Terheugenstraat in BOGAARDEN

Terheugenstraat_2
 
Binnenkort starten in de Terheugenstraat en Terheugen in Bogaarden belangrijke riolerings- en wegeniswerken. Naar aanleiding daarvan organiseerde de gemeente een infoavond in ’t Schoolhuys te Bogaarden. Transparante communicatie met de inwoners blijft immers een belangrijke prioriteit van het gemeentebestuur.
 
Infoavond voor bewoners
Na de infomarkt in februari 2026, die werd georganiseerd in het kader van het openbaar onderzoek, vond nu een tweede infomoment plaats naar aanleiding van de opstart van de werken. Tijdens deze infoavond kregen bewoners van de betrokken straten uitgebreide toelichting over de planning en de verschillende fasen van het project. Daarnaast werd ingegaan op de bereikbaarheid, de veiligheid op en rond de werf en de communicatie tijdens de uitvoering van de werken.
 
Duurzame rioleringsinfrastructuur
Het project omvat de aanleg van een gescheiden rioleringsstelsel in opdracht van Aquafin. Aan het project werken onder meer studiebureau Sweco, de afkoppelingsadviseur van Riotek en aannemer Aclagro mee.
Dankzij het nieuwe stelsel wordt afvalwater afgevoerd naar het pompstation in de Kriekelaerestraat in Bellingen, waarna het verder geleid wordt naar de geplande waterzuiveringsinstallatie in de Kareelstraat. Regenwater wordt afzonderlijk opgevangen en afgevoerd naar de Roskambeek. Ook de buffering van regenwater in de winterbedding maakt deel uit van het project.
 
Werken in verschillende fasen
De werken starten begin juni 2026 en zullen, onder voorbehoud van de weersomstandigheden, afgerond zijn tegen eind 2026. De werken worden gefaseerd uitgevoerd. In juni en de eerste helft van juli worden voorbereidende werkzaamheden uitgevoerd op de percelen tussen de Kriekelaerestraat en de Terheugenstraat.
Daarnaast vinden in de straat de nodige sonderingen plaats ter voorbereiding van de rioleringswerken. Tijdens juli en augustus volgt de aanleg van de winterbedding. Vanaf augustus starten de eigenlijke rioleringswerken, waarna in het najaar de wegeniswerken worden uitgevoerd. Tijdens de riolerings- en wegeniswerken worden de Terheugenstraat en Terheugen afgesloten voor doorgaand verkeer.
 
Communicatie
Tijdens de volledige duur van het project blijven de gemeente, Aquafin, de aannemer en de betrokken partners inzetten op heldere communicatie via bewonersbrieven, digitale updates en aanspreekpunten op de werf. Bewoners kregen tijdens de infoavond ook praktische informatie over bereikbaarheid en veiligheid tijdens de verschillende fases van de werken.
 
Burgemeester Peter Van Cutsem (TEAM Pepingen) benadrukt het belang van duidelijke communicatie met de inwoners: “Deze werken zijn noodzakelijk voor een duurzame en toekomstgerichte rioleringsinfrastructuur in onze gemeente. We beseffen dat dergelijke projecten hinder met zich meebrengen, maar dankzij een goede voorbereiding en open communicatie willen we die hinder zoveel mogelijk beperken. We danken alle inwoners alvast voor hun begrip en geduld tijdens de uitvoering van de werken.”
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
31 mei 2026
Marc Sluys
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
Marc Sluys | 26 mei 2026

archief