LIEDEKERKE - Waterballet Is Onze Sport

C21

LIEDEKERKE - Waterballet Is Onze Sport

Editiepajot_liedekerke_wios_foto_jacky_delcour
Foto © Jacky Delcour
 

2013 is pas begonnen en dat betekent dat vzw WIOS, waterballet is onze sport, alweer op zoek gaat naar jong talent. Tijdens de opendeurzaterdagen kunnen kandidaten onze sport van 13.30 tot 17 uur aan de lijve ondervinden in het zwembad van Liedekerke.

En waterballet – wij noemen het liever synchroonzwemmen – is echt wel heel speciaal. In heel Vlaanderen zijn er slechts een twaalftal clubs waar je terecht kan voor deze olympische sport. In Liedekerke vind je trouwens de op een na grootste club met de meeste zwemmers, maar liefst 92, waaronder ook enkele stoere boys. Die hebben we natuurlijk nodig voor hun kracht.
Want synchroonzwemmen is niet alleen even sierlijk in het water hangen. Neen, het is tuimelen, rechtop op het water lopen, gedragen door jouw teammaten, het is ondersteboven hangen, diep duiken, uit het water vliegen, salto's maken, vlug zwemmen en je adem heeeeeeel lang inhouden. Daarbovenop moet je steeds doen alsof het je geen enkele moeite kost.
Daarom trainen onze zwemmers heel hard, onze competitiezwemmers tot wel vier keer in de week. Dat loont ook, want al heel wat medailles vielen hun te beurt. Maar niet alleen voor competitie kun je bij ons terecht. Onze vereniging telt ook heel wat recreanten, die het bij ons vooral van de fun hebben, de kameraadschap. Zij komen meestal tweewekelijks bij mekaar om samen te zwemmen, op muziek natuurlijk. Die is onmisbaar bij ons.
Trouwens, het is niet al zwemmen wat de klok slaat bij ons. Je turnt ook in de turnzaal om je goed voor te bereiden op je zwemtraining.
Onze vereniging heeft dankzij de begeleiding op maat van onze jonge sporters afgelopen jaar een bronzen druppel behaald en dit jaar doen we een gooi naar de zilveren druppel van Bloso. Dat kwaliteitslabel hebben we te danken aan de inzet van maar liefst 20 goedopgeleide trainsters en trainers, een fantastische vrijwilligerswerking (wij zijn allemaal familie) en een formidabele sfeer. Bovendien kleuren onze zwemmers ook festiviteiten in andere zwembaden of werken ze mee aan programma's zoals "Wat als". Kijk in het voorjaar maar even naar VTM.
Hou je van zwemmen en dansen? Ambieer je plezier of ooit deelname aan de Olympische Spelen? Dan begin je bij onze vereniging, vzw WIOS, sportclub met bronzen druppel, met gratis initiatie synchroonzwemmen in het zwembad Heuvelkouter, Sportlaan 5, 1770 Liedekerke vanaf 05/01 telkens op zaterdag tot eind januari van 14.45 tot 18.15 uur.
Vooraf inschrijven bij annemie@wios.be . Opgelet plaatsen zijn beperkt. Er vlug bij zijn is de boodschap.
Vragen over onze fantastische sport? Klik maar even naar onze website www.wios.be  of contacteer annemie@wios.be ; 0473470895.
Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
03 jan 2013
Jacky Delcour
Jacky Delcour
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciële partners, advertenties en vacatures
Guido | 07 mrt 2025
Guido van Cauwelaert | 16 dec 2024

archief