MERCHTEM / REGIO - Belgian Homeless Cup krijgt prijs van het Prins Filipfonds 2013

Prins Filip overhandigde de prijs aan coördinator Bert Ballegeer. - Foto's © Roger Mortelmans

Prins Filip overhandigde de prijs aan coördinator Bert Ballegeer. - Foto's © Roger Mortelmans

Prins Filip in gesprek met jurylid Jean Philippe De Tender (netmanager Eén. - Foto's © Roger Mortelmans
Om de dialoog en de uitwisselingen tussen de drie Gemeenschappen van ons land te bevorderen kent het Prins Filipfonds een prijs toe aan een initiatief dat op een concrete manier bijdraagt aan de toenadering tussen de Gemeenschappen. De prijs werd dit jaar voor de derde keer uitgereikt. De jury, onder het voorzitterschap van Karel Van Eetvelt, gedelegeerd bestuurder van UNIZO, koos voor een verrassende laureaat, namelijk de vzw Belgian Homeless Cup, een sociaal-sportief voetbalproject voor dak- en thuislozen in heel het land. BHC stimuleert op die manier deze mensen om weer aansluiting te vinden bij de samenleving en om terug geloof in zichzelf te krijgen. Door de inzet van 14 teams worden wekelijks meer dan 350 dak- en thuislozen bereikt. Per jaar vinden meer dan 450 trainingen en drie landelijke tornooien plaats. Op die tornooien wordt gevoetbald tussen teams van Vlaanderen, Brussel en Wallonië.
Jean Philippe De Tender, netmanager één, die uit naam van de jury sprak, drukte erop dat projecten die in aanmerking komen voor de prijs, een brug moeten slaan tussen de gemeenschappen en anderen moeten kunnen inspireren. Tevens moet er een groot publiek mee bereikt kunnen worden en moeten er ook groeimogelijkheden zijn. Voor reïntegratie is sport ideaal.
Naast een financiële ondersteuning van 25.000 euro is deze prijs voor Belgian Homeless Cup ook een ideaal forum.
De Belgian Homeless Cup wordt gesteund door de overheid, namelijk door de Vlaamse Ministers Muyters, Lieten en Vandeurzen, door Waals Minister Tillieux en door Maggie De Block (Merchtem), Federale Staatssecretaris.
14 jun 2013
Hilda Renders
Roger Mortelmans
Terug