Veel volk voor het rollen van de broodjes met Pauwel Jonas en Kinderpauwel Ian in Galmaarden





Pauwel Jonas Marcoux en zijn bendeleden samen met Kinderpauwel Ian en zijn bende aangevuld met heel wat vrijwilligers, trokken op de tweede zaterdag van het nieuwe jaar naar de Pauwelhoeve voor het rollen van duizenden pauwelbroodjes.
Op zaterdag was het druk op de Pauwelhoeve in Galmaarden, want heel wat mensen waren aan het werk met het rollen van de pauwelbroodjes in de grote schuur van de hoeve. Vorige week hadden ze de rogge naar de Heetveldemolen gebracht, om er meel van te maken. Met dat meel werden op zaterdag duizenden pauwelbroodjes gerold. Dat zijn kleine broodjes van ongeveer 1 cm groot die op de dag van het grote feest op zondag 25 januari, in de menigte worden gegooid. Vele mensen gebruiken deze broodjes als een soort van geluksbrenger.
Na het rollen werden de vele pauwelbroodjes met de wagen naar bakker Van Belle in Galmaarden gebracht om verder af te werken. Vele duizenden broodjes verdwenen zo even in de oven van Didier Van Belle.
