Meer biodiversiteit in de wei: een win-win voor paard en landschap

foto Juno
Wil jij ook aan de slag om je weide zo aangenaam en natuurlijk mogelijk in te richten voor je paarden? Kom dan naar de infoavond over biodiverse paardenweides. Een initiatief van Plan Boommarter.
Via een biodiverse paardenweide creëer je een gezonde omgeving voor je paard én voor andere fauna. Tijdens deze infoavond leren dierenartsen je meer over de rol van kruiden, struiken en bomen op de gezondheid van paarden. Twee Halse paardenhouders delen hun persoonlijke ervaring met biodiverse paardenweiden.
Concreet geven deze experts je inspiratie om je paardenweide landschappelijk waardevol in te kleden met tal van voordelen voor je paard. Via het aanplanten van kleine landschapselementen (zoals hagen, heggen, houtkanten en bomen) creëer je een gevarieerde en voedingsrijke leefomgeving. Je kan je graasweide beheren als een kruidenrijk grasland, zodat je dier zelf kan kiezen waar hij nood aan heeft. Een poel zorgt voor verfrissing voor je paard en dient als leefomgeving voor vele andere soorten. Schuilplaatsen, afrasteringen en de infrastructuur (piste, stapmolen,…) natuurlijk integreren in het landschap is ook een meerwaarde.
Als afsluiter stelt Regionaal Landschap Pajottenland & Zennevallei haar werking voor: advies bij de inrichting van je weide, praktische hulp bij de uitvoer én subsidiemogelijkheden.
Na afloop biedt de stad Halle je een drankje aan.
Waar: Raadzaal Stadhuis Halle, Oudstrijdersplein 18, 1500 Halle
Wanneer: donderdag 30 april om 19u30
Inschrijven (gratis): https://www.pajot-zenne.be/agenda/infoavond-biodiverse-paardenweides
Zoeken
Meer Nieuws
marc colpaert | 21 apr 2026
marc colpaert | 20 apr 2026
marc colpaert | 20 apr 2026
marc colpaert | 20 apr 2026
marc colpaert | 20 apr 2026
Commerciƫle partners, advertenties en vacatures
marc colpaert | 18 apr 2026
marc colpaert | 18 apr 2026
marc colpaert | 17 apr 2026
marc colpaert | 17 apr 2026
marc colpaert | 17 apr 2026
marc colpaert | 17 apr 2026
marc colpaert | 17 apr 2026
marc colpaert | 17 apr 2026
marc colpaert | 17 apr 2026
marc colpaert | 16 apr 2026
marc colpaert | 16 apr 2026
marc colpaert | 15 apr 2026
