HERNE / PEPINGEN - Burgemeesters Pajottenland bij directeur-generaal Lijn

Beste lezer van Editiepajot, meer dan 95 miljoen lezers bezochten de voorbije 25 jaren onze internetkrant. Tienduizenden artikels verschenen over uw gemeente en over de omliggende gemeenten in het Pajottenland en de Zennevallei.

Soms, door grote drukte op onze krant, was het wat moeilijker en trager om onze krant te lezen. De komende dagen gaan we daar iets aan doen. Er komt een nieuwe Editiepajot, het zal er wat anders uitzien en er komt een nieuwe server zodat u sneller op onze webstek kan surfen om uw plaatselijk nieuws te lezen.

We hopen dat u ook de komende 25 jaar met vele tientallen miljoenen zult zijn om ons te bezoeken.

De Redactie

C21

HERNE / PEPINGEN - Burgemeesters Pajottenland bij directeur-generaal Lijn

Naamloos
HERNE / GOOIK / PEPINGEN Burgemeesters Pajottenland bij directeur-generaal Lijn

Een delegatie van de gemeentebesturen van het Pajottenland heeft met Kris Poelaert (Herne), Eddy Timmermans (Pepingen)en Michel Doomst (Gooik) in Mechelen een gesprek gehad met directeur-generaal Kesteloot over de toekomst van het openbaar vervoer in de regio. Naar aanleiding van de plannen voor de volgende 5 jaar had Kesteloot immers verklaard dat ”niet tot elke uithoek een bus zal kunnen blijven rijden..”

De directeur heeft in het gesprek vooraf duidelijk gesteld dat van een afbouw van het openbaar vervoer op het platteland, bijvoorbeeld ten voordele van de steden, geen sprake is: ”Wij blijven voor een basismobiliteit gaan voor iedereen, maar willen die op een slimme en efficiënte wijze invullen”. De burgemeesters hadden immers hun vrees voor inkrimping bij het begin op tafel gelegd.

Vanuit de streek is de tevredenheid over woon-werk en schoolverkeer uitgesproken, op een aantal mankementen na: de verbinding naar Asse en de examenmomenten voor de studenten. Het grootste probleem is het meest zinvol invullen van de daluren: men heeft het gevoel dat nu teveel bussen met te weinig reizigers een te beperkt gericht traject afleggen. De Lijn wil daar, zoals ook de streek, creatievere invulling aan geven: ”De Belbus is een zeer goede aanzet, maar voor wie moeilijk mobiel is, moet meer op maat worden gewerkt: een taxibus of kleinere vervoersmodi moeten beter inspelen op de behoeften. ”De gemeentebesturen hebben zich ook bereid verklaard om nog meer info te geven aan bewoners over de manier waarop markten, winkels, ziekenhuizen.. in de buurt bereikbaar zijn.”

Tot slot is door het gesprek ook duidelijk geworden dat we dit op regioniveau moeten aanpakken: ”De weg doorheen de belangrijkste assen is een zaak van alle lokale besturen samen. We moeten inzetten op betere stationsomgevingen en goede aansluitingen op het Gewestelijk Expressnet dat op komst is. Maar vooral de doorstroming blijft de centrale opdracht: de bus of tram moet er sneller zijn dan de auto, anders zal de klant niet ruilen van auto naar openbaar vervoer..”

Het Pajottenland heeft zich tot slot bereid verklaard om experimentzone te zijn voor een aantal proefprojecten: de streek was als proeftuin al duidelijk gekend bij de grote baas, de directeur Vlaams-Brabant en de planningsdienst. De gemeentebesturen hebben alvast een abonnement aangevraagd. 

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
03 mrt 2014
Godelieve Deschuyffeleer
© Deschuyffeleer
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciële partners, advertenties en vacatures
marc colpaert/Marc Sluys | 30 jul 2026
marc colpaert | 29 jul 2026

archief