Meer dan 1 miljoen euro Vlaamse subsidie voor sport en jeugdinfrastructuur Vetweyde in Opwijk

ingezonden foto

De Vlaamse Regering investeert dit jaar 10 miljoen euro in de aanleg en vernieuwing van bovenlokale sportinfrastructuur. Voor de subsidieoproep van 2026 werden 43 dossiers ingediend. Na een ontvankelijkheidsonderzoek door Sport Vlaanderen kwamen 40 projecten in aanmerking voor verdere beoordeling. Een onafhankelijke beoordelingscommissie evalueerde deze dossiers op basis van criteria zoals behoefte, bereik, samenwerking, toegankelijkheid en innovatie.

Uiteindelijk ontvangen de tien best gerangschikte projecten, verspreid over heel Vlaanderen, een subsidie voor sportinfrastructuur met een bovenlokale uitstraling en een meerwaarde voor sporters uit een brede regio.

Het lokaal bestuur van Opwijk is een van de geselecteerde projecten en ontvangt een subsidie van 1.226.400 euro voor de realisatie van de sport- en jeugdinfrastructuur Vetweyde.

Het project omvat de bouw van een moderne sporthal met drie volwaardige indoorsportterreinen, een ruime tribune, een danszaal, een fitnessruimte, een brasserie en een jeugdlokaal. Dankzij de ligging naast het speelbos en het tennis- en padelcentrum groeit Vetweyde uit tot een veelzijdige sport- en ontmoetingssite.

Ook de buitenruimte krijgt een kwaliteitsvolle invulling. Er komen onder meer een loopomloop, een mountainbikeroute, petanquevelden, een trapveld, een Camino-wandelroute en een Multimovepad, zodat jong en oud kunnen sporten en bewegen in een groene omgeving.

Daarnaast krijgt ook de jeugdbeweging een vaste uitvalsbasis op de site, waardoor Vetweyde

uitgroeit tot een plek waar sport, jeugd en ontmoeting samenkomen.

 

 

    

Auteur
marc colpaert
96225844

Meer nieuws uit de krant

Halle
Ternat
Halle
Sint-Pieters-Leeuw
Pajottegem
Sint-Pieters-Leeuw
Bever
Pajottegem
Pajottegem
Pajottegem
Pajottegem
Pajottegem
Dilbeek
Halle
Halle
Dilbeek
Pajottegem
Pajottegem
Halle
Pajottegem

Partners

Commerciële partners, advertenties en vacatures