De laatste dagen heel wat bloedrode lucht boven het Pajottenland

C21

De laatste dagen heel wat bloedrode lucht boven het Pajottenland

Editie_herne_tentoon_lucht_3__kopie_
Een rode lucht boven Herne.- Foto Marc Colpaert
 

 Het is u misschien ook al opgevallen maar de laatste dagen zijn er in onze regio heel wat mooie rode  zonsopgangen en -ondergangen op te merken. Op bepaalde plaatsen en tijden, kleurt de lucht heel mooi rood. Volgens een oude volkswijsheid zou dit er op wijzen dat de volgende dag er redelijk veel wind zou zijn.

Volgens het KMI is de rode lucht het gevolg van: rond zonsopgang en zonsondergang staat de zon zeer laag aan de horizon. Dit betekent dat het zonlicht de atmosfeer van de aarde binnendringt onder een veel kleinere hoek dan bijvoorbeeld 's middags. Dit heeft voor gevolg dat het licht een veel langere baan in de atmosfeer moet doorkruisen voor het onze ogen bereikt. Wat dan weer zorgt voor een rode kleur en geen blauwe kleur.

Wie zo een rood spektakel op beeld wilt vastleggen moet wel snel zijn, want soms op enkele minuten tijd is de rode gloed weg. Wij hadden op vrijdagavond even het geluk om ter hoogte van het station van Herne deze mooie foto te maken. Met plezier delen wij dan ook dit mooie beeld met onze lezers.

Delen op FacebookDelen op TwitterDelen op GoogleDelen op DeliciousDelen op DiggDelen op StumbleuponEmail ditMeer...
 
20 dec 2025
marc colpaert
Marc Colpaert
 
 
 
Terug
 

Meer Nieuws

Commerciƫle partners, advertenties en vacatures

archief