Beste lezer van Editiepajot, meer dan 95 miljoen lezers bezochten de voorbije 25 jaren onze internetkrant. Tienduizenden artikels verschenen over uw gemeente en over de omliggende gemeenten in het Pajottenland en de Zennevallei.
Soms, door grote drukte op onze krant, was het wat moeilijker en trager om onze krant te lezen. De komende dagen gaan we daar iets aan doen. Er komt een nieuwe Editiepajot, het zal er wat anders uitzien en er komt een nieuwe server zodat u sneller op onze webstek kan surfen om uw plaatselijk nieuws te lezen.
We hopen dat u ook de komende 25 jaar met vele tientallen miljoenen zult zijn om ons te bezoeken.
De Redactie
Nieuwe infrastructuur versterkt de politieopleiding in het PIVO in Asse


De provincie Vlaams-Brabant breidt de oefeninfrastructuur van de politieschool in het PIVO in Asse uit met een nieuwe tactische ruimte in blok 45. De ruimte omvat een labyrint voor gebouwzoekingen, doorgangscellen, een soft‑cover zaal en een zone voor voertuigscenario’s. Deze investering moet tegemoetkomen aan de groei van de politieschool en de nood aan realistische, veilige en volledige trainingsscenario’s.
Volledige tactische trainingsketen in één infrastructuur
“De nieuwe tactische ruimte bevindt zich in blok 45, op dezelfde locatie als de bestaande schietstand. Door alle tactische voorzieningen te bundelen, worden scenario‑oefeningen realistischer én efficiënter. De uitbreiding is een antwoord op zowel het groeiend aantal aspiranten als de toenemende complexiteit van politietaken”, zegt Tom Dehaene, gedeputeerde voor het PIVO.
Het labyrint maakt opleiding in gebouwzoekingen en -controles mogelijk, zowel gewapend als ongewapend. Cursisten leren er werken in onbekende ruimtes, met focus op tactiek, veiligheid, communicatie en samenwerking. Daarnaast zijn er volledig afgewerkte doorgangscellen, waardoor het volledige traject, van controle en overbrenging tot plaatsing in een cel, kan worden geoefend.
Nieuwe soft‑cover ruimte verhoogt veiligheid bij fysiek intensieve opleidingen. Een andere nieuwigheid is de soft‑cover ruimte, ingericht met oefenmeubilair en zachte materialen. Deze zaal laat scenario’s met meer fysiek contact toe zonder risico op zware letsels. De infrastructuur garandeert een realistische nabootsing van situaties, maar binnen een strikt veiligheidskader.
Ook voertuigtrainingen worden geïntegreerd: de nieuwe ruimte biedt mogelijkheid om overbrengingen te oefenen van interventie naar voertuig, van voertuig naar cel en naar andere locaties. Op de bovenverdieping werd daarnaast een extra lokaal gerealiseerd, dat in een latere fase multifunctioneel zal worden ingericht voor onder meer scenariotraining en het gebruik van niet-letale wapens zoals de taser. De nieuwe infrastructuur moet tegemoetkomen aan de groei van de politieschool en de nood aan realistische, veilige en volledige trainingsscenario’s.
“De bestaande oefenruimtes blijven in gebruik, maar zijn niet langer voldoende om alle opleidingen kwalitatief en veilig te organiseren voor grote groepen aspiranten. Met deze nieuwe tactische ruimte kan de school een volledig, realistisch en toekomstgericht trainingsaanbod uitwerken, van eerste controle tot insluiting”, besluit gedeputeerde Tom Dehaene.